Alkohol jest najbardziej dostępnym, powszechnie spożywanym i nadużywanym narkotykiem rekreacyjnym. Większość alkoholików cechuje się tym, że są bardzo agresywni – szczególnie w stosunku do swojej rodziny.

Alkoholizm – jak sobie z tym radzić?

Osoba uzależniona od alkoholu może okazać się być bardzo niebezpieczna dla swojej rodziny. Jeśli któryś z małżonków nadużywa picia alkoholu powinien otrzymać odpowiednie wsparcie, aczkolwiek jeśli jest agresywny warto zawiadomić policję. Alkoholik musi przede wszystkim wykazać chęć do walki z chorobą. Przykładem tego rodzaju leczenia jest detoksykacja, po której następuje połączenie terapii wspomagającej oraz uczestnictwo w grupach wsparcia. Niektóre objawy odstawienia alkoholu, takie jak obniżony nastrój i niepokój, zwykle trwają kilka tygodni lub miesięcy. Różne formy terapii grupowej lub psychoterapii mogą być stosowane do radzenia sobie z podstawowymi problemami psychologicznymi związanymi z uzależnieniem od alkoholu, jak również do zapewnienia umiejętności zapobiegania nawrotom.

Leczenie alkoholizmu

Anonimowi Alkoholicy byli jedną z pierwszych organizacji utworzonych w celu zapewnienia wzajemnego, nieprofesjonalnego doradztwa. Alkoholicy mogą również wymagać leczenia innych uzależnień psychotropowych i uzależnień od narkotyków. Benzodiazepiny mogą być stosowane legalnie, jeśli są przepisywane przez lekarzy z powodu zaburzeń lękowych lub innych zaburzeń nastroju. Są to leki, które mogą pomóc osobie uzależnionej od alkoholu. Co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Warto również wspomnieć o tym, że są specjalne terapie na które może udać się każda osoba uzależniona od alkoholu. Taka osoba otrzyma przede wszystkim ogromne wsparcie od terapeuty oraz od innych uczestników tejże terapii. Alkoholizm może być wyleczony w ten sposób, aczkolwiek alkoholik musi się wykazać ogromną chęcią. Osoba pijąca powinna również otrzymać odpowiednie wsparcie od swojej rodziny, na przykład od męża lub żony oraz dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen + seven =