Uzależnienia są niestety częścią życia wielu osób i bardzo ciężko jest z nimi normalnie funkcjonować. Jednym z najpoważniejszych uzależnień z jakimi mamy okazję obcować w Polsce jest to od alkoholu. Uzależnienie od alkoholu przychodzi bardzo niepozornie i wiele osób okłamuje się przez dłuższy czas, że nie dotyczy ich ono w zupełności. Jednakże można zauważyć po zachowaniu niektórych osób pierwsze symptomy, które wskazują na to, że z daną osobą nie jest niestety zbyt dobrze.

Objawy alkoholizmu

Osobę, która ma duży problem z alkoholem bardzo często poznamy po tym, że jest po prostu niezadbana i bardzo brzydko od niej pachnie. Jest to jednak jedno z dalszych stadiów i alkoholizm jest również nie jeden raz świetnie ukrywany. Szczególnie młode i dobrze wyglądające osoby mogą wstydzić się przyznać znajomym i rodzinie, że mają ten wstydliwy problem i starają się jak najdłużej trzymać to w tajemnicy. Drżące dłonie to jeden z objawów, po którym można poznać, że organizm domaga się pewnej substancji.

Alkohol, a praca

Picie alkoholu wpływa niestety w bardzo dużym stopniu na naszą efektywność w pracy i jest ono niezalecane osobom, które mają świetną posadę na bardzo dobrym stanowisku. Skutki alkoholizmu bardzo często są na tyle złe, że traci się nie tylko pracę, ale także najbliższą rodzinę, która w końcu nie wytrzymuje nerwowo i postanawia się w pełni odciąć od takiej osoby. To, że z osobą pijącą nie jest najlepiej prędzej czy później zobaczy również szef lub inni pracownicy i na pewno nie obędzie się bez wizyty na dywaniku.

Jakość pracy

Nie ma co ukrywać, ale osoba uzależniona od alkoholu bardzo często będzie zarywać nocki i będzie przychodzić do pracy zupełnie niewyspana. Jeśli pracujemy zdalnie i również mamy problem z nadmiernym piciem alkoholu, to zdecydowanie nie będzie to służyć wyrabianiu się na czas i realizowaniu zleceń dla klientów. Alkohol może w prosty sposób zniszczyć życie zawodowe, jak i prywatne, dlatego że warto spożywać go z umiarem i przede wszystkim raz na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen − 14 =